Свистячі звуки. Заняття 10


Зміст : Закріплення звука "с" у сполученні з приголосними.

Мета : Закріпити правильну вимову звука "с" у сполученнях а приголосними, розвивати фонематичний слух і навички звуко-буквено-го аналізу, логічне мислення, збагачувати словниковий запас.

Обладнання : Розрізна азбука (альбом 4, с. 16, 17), предметні малюнки.

Хід заняття

I. Повторення матеріалу попереднього заняття.

II. Закріплення вимови звука "с" у сполученні з приголосними.

1. Повторити ряди складів:

ста ска ста сва сма сла

сто ско спо сво смо сло

сту ску спу сву ему слу

сти ски спи сви сми сли

сте ске спе све сме сле

Визначити, де стоїть звук "с".

2. Назвати малюнки, виставлені на набірному полотні (відображено, самостійно, хором): скеля, скатертина, сковорода, слон, словник, весло, Слава, масло, склянка, стадіон, сталевар, столяр, стіл, галстук, стовп. Визначити наголос у цих словах.

3. Гра "Чого не стало?"

Один з малюнків ховають, діти відгадують, якого малюнка немає.

4. Гра "Хто швидше?"

Переставити букви, шоб вийшло нове слово: масло (смола), голосна (наголос), напис (спина), насос (сосна), айстри (старий).

5. З поданих слів скласти речення.

У, ліс, ростуть, сосна.

Соня, Тарас, і, посадили, у, садок, сливу.

Столяр, робить, нова, стіл.

Слива, на, сидить, ластівка.

Весла, Степан, нести.

Багато, садку, слив, в, посадити.

Капуста, на, росте, город.

На, ставок, плавають, гуси. Слава, санки, ховати. Синіє, села, ставок, край.

6. Гра "Ланцюжок споріднених слів".

Логопед називає слово. Всі учні готуються сказати споріднене до нього. Говорить той, кого викличуть, і отримує „фішку”, за ним другий, третій і т.д. Учень, який не зможе дібрати споріднене слово ”фішки” не отримує. Виграв той, хто отримає більше „фішок”.

Слова: світ, світло, світити, світанок, світлячок, свічка, світлиця, світлий, посвітити, засвітити; блиск, блискавка, блискавичний, блищати, блискучий, блискучість, блискотіти, блискати;

гість, гостювати, гостинний, гостинність, гостинонька, гостинчик, гостювальник, гостювання.

7. До слів, які означають ознаки предметів, дібрати слова-назви предметів і узгодити їх:

високий

скляний

серце

абрикос

гострий

сильний

стіл

вітер

кислий

sсолодкий

автомобіль

пес

стиглий

солоний

місто

мед

старий

сталевий

посуд

яблуко

густий

ліс

лани

красивий

біль

8. Вивчити вірші:

Білий слон

Мені приснився дивний сон:

Ішов по стежці білий слон.

Біліли стежка і трава.

В слона біліла голова.

І на усенький білий світ

Біліли спина і живіт,

Біліло все, від вух до ніг,

То сон, чи слон, чи білий світ?

Узимку

Стоять під снігом сосни сонно.

Сидять на соснах снігурі.

Санчата на ставках з розгону

Скотились весело з гори.

9. Розвиток логічного мислення.

Відгадати загадки, уточнити значення слів.

Плавала, купалася, сухенька зосталася, ( , , , , )

Два брати рідні: одного всі бачать, але не чують, другого всякий чує, але не бачить ( , , , , , , , , , , , )

Ми хоча і не крилаті -

Летимо в міста і села

І несем для вас, малята,

звістки щирі і веселі. (и, л, т, с, й)

Чотири брати одним поясом підперезрні, під одним капелюхом стоять, (т, і, с, л)

Сидить вона на городі вся в латках, (а, к, у, п, т, с, а)

По землі ходить і неба не бачить, (й, в, с, я, н)

Що без леза та без зуба розтина міцного дуба?(а, с, а, к, в, б, л, и, к)

Що красно співає, хоч уст не має? (а, к, я, р, с, п, к)

Відгадай слово:

стоги столи

(стоги, столи)

Задачі-жарти.

На столі стояли 3 склянки з ягодами. Слава з’їв одну склянку ягід і поставив її на стіл. Скільки склянок залишилось на столі?

Летіла зграя гусей: 2 попереду, 1 ззаду, 1 ззаду, 2 попереду. Скільки було гусей?

III. Підбиття підсумків заняття, оцінювання роботи учнів.

IV. Домашнє завдання: вивчити один з віршів.

 

Вгору