Логоритмічне заняття на тему "Веселі музиканти"

Н. М. Мовчан


Вид: фронтальне.

Мета: навчити дітей розрізняти різні види звуків за висотою, силою, темпом, ритмом; розвивати м´язи обличчя, уміння його виразом передавати свій емоційний стан; покращити фізіологічне дихання, артикуляційну, загальну й дрібну моторику, зорову увагу, мислення, пам´ять; формувати особисті якості: витримку, зосередженість, сміливість; виховувати уважність, активність, бажання працювати в колективі.

Обладнання: різні музичні інструменти (бубон, барабан, сопілка та ін.), ілюстрації до артикуляційної гімнастики, піддувайчики у вигляді листочків, іграшка «їжак», театральний шум «Потяг», музичний супровід.

Хід заняття


1. ДИНАМІЧНА ВПРАВА

Мета: навчити дітей поєднувати віршований текст із рухами, орієнтуватися в просторі; розвивати загальну моторику. Діти крокують по колу, під музику промовляючи текст:


Один, два — рано встали.
(Піднімають руки догори.)
Три, чотири — ми веселі.
П´ять, шість — ми присіли.
(Присідають.)
Сім, вісім — полетіли.
(Руки в сторони, на носочках
біжать по килимку.)
Дев´ять, десять — зупинились...
(Зупиняються.)
Один на одного подивились!
(Посміхаються.)
Логопед. Давайте привітаємося пальчиками.

2. ПАЛЬЧИКОВА ГІМНАСТИКА

Мета: розвивати дрібну моторику м´язів пальців, рук.

Доброго ранку, сонце привітне!
(Торкаються великі пальці.)
Доброго ранку, небо блакитне!
(Торкаються вказівні.)
Доброго ранку, в небі пташки!
(Торкаються середні.)
Доброго ранку, квіти малі!
(Торкаються безіменні.)
Доброго ранку, всі люди Землі!
(Торкаються мізинці.)
Усі на планеті ми живемо!
(Пальці складають у формі м´ячика.)
Логопед. А сьогодні ми з вами станемо музикантами, будемо весело грати, співати, мандрувати.

3. ДИХАЛЬНО-АРТИКУЛЯЦІЙНИЙ ТРЕНІНГ «ГУДОК»

Мета: розвиток фізіологічного дихання.

Логопед. Діти, а на чому ми відправимося в нашу мандрівку?
Звучить театралізований шум «Потяг». Діти визначають, на чому вони поїдуть, вишиковуються «паровозиком» та наслідують його гудок. Сила звука змінюється за вказівкою логопеда.

4. ГРА «ХТО ЯК ЗВУЧИТЬ»

Мета: навчити дітей сприймати різні звуки, розвивати фонематичне сприймання на немовленнєвих звуках.

Логопед. Діти, ми з вами приїхали до незвичайної країни, яка називається Музика. У цій країні живуть музичні інструменти. Давайте розглянемо, як вони звучать.
Діти слухають, як звучать інструменти. Логопед. А тепер пограємо в гру «Хто як звучить».
Діти запам´ятовують, як звучать музичні інструменти, потім повертаються спиною до логопеда. Логопед демонструє звучання одного з музичних інструментів, а діти відгадують.

5. ІГРОВА ГІМНАСТИКА «ЇЖАЧОК»

Мета: навчити дітей поєднувати віршований текст із рухами, передаватиемоції, міміку,жести.


Логопед. Подивіться, хто почув наше з вами звучання, — це їжачок, він прийшов погратися з нами.
Діти (хором)
З барабаном ходить їжачок:
Бум-бум-бум!
{На словах «бум-бум-бум!» діти рівномірно
вдаряють долонями по колінах.)
Цілий день грає їжачок:
Бум-бум-бум!
З барабаном за плечима —
Бум-бум-бум!
їжачок до нас прийшов:
Бум-бум-бум!
На барабані нам заграти —
Бум-бум-бум!
Нас розвеселяти —
Бум-бум-бум!
Весело ми граємо —
Бум-бум-бум!
їжачка вітаємо —
Бум-бум-бум!
їжачку, ти не сумуй!
Разом з нами потанцюй!

Діти стають у коло і під музику передають іграшку їжачка по колу, пританцьовуючи.

6. ІГРОВИЙ МАСАЖ «ЇЖАЧОК»

Мета: розвивати загальну, дрібну моторику.

Рано встав наш їжачок.
(Ніби прокидаються.)
Розчісав колючки.
(Гладять себе по голівці.)
Помив носик.
(Пальцями розтирають носик.)
Потер очі.
(Пальцями розтирають оченята.)
Почистив вуха.
(Долоньками розтирають вуха.)
Потер чоло.
(Пальцями розтирають чоло.)
Нарум´янив щічки.
(Коловими рухами долоньок
розтирають щічки.)
Весело всміхнувся.
(Посміхаються.)
До сусіда повернувся.
(Повертаються один до одного.)
Долоньками поплескав.
(Плещуть у долоні.)
Ніжками потупотів.
(Тупотять ніжками по підлозі.)

Логопед. А тепер давайте покажемо їжачку, як ми вміємо розмовляти.

7. АРТИКУЛЯЦІЙНІ ВПРАВИ

«Конячка»

Притулити язик до піднебіння і клацнути. Ритмічне виконання під вірш:

Цок-цок-цок біжать конячки,
Дуже весело біжать,
Як малечу покатають,
Будемо їх годувать.


«Гойдалка»
Напруженим язиком тягнутися то до носа, то до піднебіння.

Ми на гойдалці гойдались
Вгору — вниз, вгору — вниз.
Дуже жваво ми гойдались,
Покатались — зупинись!


«Смачне варення»
Облизати верхню губу і заховати язик до рота.

Ах, яке смачне варення,
Забруднились губи всі.
Язиком ми поведемо
І варення підберемо.


«Дудочка»
Діти співають:
Ду-ду, ду-ду, дудочка,
Ду-ду, ду-ду-ду.
Ось заграла дудочка,
Ту-ру, ту-ру-ру.


«Барабан» Діти співають:

Бум-бум-бум,
Бум-бум-бум,
На барабані граю.
Бум-бум-бум,
Бум-бум-бум,
Весело співаю.

8. ДИХАЛЬНО-АРТИКУЛЯЦІЙНИЙ ТРЕНІНГ

Логопед тримає бубон — лунає музика, і діти вимовляють звуки [а], [о], [у], [є], [є], [и]. Коли музика закінчується, голоси дітей стихають.

9. РЕФЛЕКСІЯ ЗАНЯТТЯ

Логопед. Уже поїзд на нас чекає, час вирушати додому.

Діти стають «паровозиком» і виконують «Гудок» під музику. Наприкінці заняття логопед запитує у дітей:

  • Де ми сьогодні побували?
  • Кого зустрічали?
  • Які ігри вам сподобалися в чарівній країні?


Логопед дає оцінку діяльності кожного із дітей.

загрузка...
 

Вгору