Тема: Дзвінкі і глухі приголосні "Подорож по хмарах"
Мета: удосконалювати вимову слів зі звуками „Б” і „П”; розрізняти їх по глухості та дзвінкості в словах, тексті, зв”язному мовленні; корегувати навички виразного читання; розвивати слухову увагу та пам”ять; тренувати образне мислення в складанні казочки з поданими героями. Розвивати почуття емпатії, виховувати впевненність в собі та позитивне мислення, виражати свої почуття словами, робити вибір. Формування комунікативних навичок. Продовжувати знайомити дітей з минулим своєї страни.
Обладнання: зошити, ручки, кольорові ручки, магнітна дошка, малюнки, комп”ютер, лото „Моя Україна”, музикальний супровід Мішель Легран „Шербургские зонтики”, фотокартки емоцій, індівідуальні картки, казкові герої: білка, ведмідь ,краплинки, з яких можна скласти серце , пес, ватман, аромалампа.
Хід заняття
І. Нервово-психологічна підготовка.
Діти, до нас сьогодні завітали гості. А коли вдома гості – це свято. Тож давайте подаруємо нашим гостям гарний настрій від спілкування з нами.
Доброго дня! Мовим за звичаєм!
Всі почули ви дзвінок,
Він покликав на заняття.
Тож девіз тепер згадаймо
І заняття починаймо.
ІІ. Вступ.
У нас сьогодні не звичайне заняття, а подорож, подорож по хмарах. Ми піднімимось по хмарах, як по сходах і дізнаємось, що вони нам приготували. Тож сідай-мо на першу. Хмарка повільно здіймається в синє небо. Вітер пестить твоє обличчя. „В добру путь”
І хмарка – „Світ навколо нас і я його частинка”
Ми всі з вами частинки великого всесвіту, тож уявіть, що йде чарівний теплий дощ: заплющьте очі і підставте обличчя чарівним крапелькам. Візьміть всі по дві крапельки і покладіть собі на парту. Вони нам знадобляться.
ІІ хмарка – Дихальні вправи. „Вдихай глибше – видихай повільніше”
„Долоньки”, „Погончики”, „Обійми”, „Насос”.
ІІІ хмарка – „Дід - Буквоїд”
арус хло ець сте
ілка ду со ака
Ми сьогодні працюємо над розрізненням звуків і букв Б – П. Ми знаємо, що дзвінкі букви мають свого глухого двійника.
Б - П Г - К
С - З Г - Х
Т - Д Ж - Ш
IV хмарка – „Казка вчить, як на світі жить”
Давайте складем казочку разом з Зайчиком, який приготував нам малюнок і героїв. Запам”ятовуйте в яких словах зустрічаються Б – П. (вивішую героїв Білку, Собаку, ведмідя Потапа)
Жила собі в лісі на дубі Білочка . Літом вона робила запаси на зиму, збирала гриби, горіхи. Та ось прийшла холодна осінь. Упали з дуба останні листочки. Пішла Білка за своїми запасами: гриби лежать, а горіхи хтось поцупив. Засмутилась Білочка. Та ось йшов лісом ведмідь Потап і ніс жбан меду. Спитав він, що трапилось. Розповіла Білочка своє горе.Потап пригостив її медом. Це чув песик , який лісом біг додому. Він з дому приніс цілий кошик горіхів. Білочка дякувала всім, хто допоміг в скрутну годину. І всі стали вони друзями.
Висновок „Друзі пізнаються в біді”.
Ось на дошці слова з нашої казочки Дуб, білочка, збирала, робила, жбан, біг, гриби,
Упали, пішла, поцупив, Потап, спитав, песик, пригостив, приніс, допоміг.
Треба їх розібрати: Дві команди одна збирає слова з дз Б, друга з гл П.
V хмарка -« Букви розшукай, речення прочитай»
Букви поховалися за геометричними фігурами
П Б
орис в ятницю оливав ка усту.
олина в суботу з ирала о и.
VІ хмарка «Я вчуся керувати собою»
Дивляться на фото дітей і називають емоціональний стан:
Радість, смуток, подив, дружба, злість,сором.
VІI хмарка «Закінчи речення - добери слово»
Робота за картками З №1
VІІІ хмарка «Прочитай і добери назву»
Картка 3 №2
Песик біля печі
Пиріжки пече.
Котик у куточку
Сухарці товче.
Киця на віконці
Плаття пошива.
Півник у чоботях
Пісеньку співа.
Вибери заголовок до вірша
1.Товариші
2.Домашні улюбленці
3.Робітники
4.Дружна сімейка
ІХ хмарка «Подорож у минуле-українське подвір’я»
Ми зараз вирушаємо в подорож у минуле нашої країни
Розповідь логопеда .(Невелика розповідь з історії рідного краю прожитло, підсобне господарство, одяг)
Словник:
Одяг : чобітки , спідниця, вишивана сорочка, коралі, чоботи, шаровари, черес.
Подвір’я : біла хата під солом’яною стріхою, тин - плетена із лози огорожа , вулики
Хлів – приміщєння для свійських тварин, сінник – зберігали сіно, комора – зберігали запаси харчів, млин.
У дітей малюнки цих предметів, вони дають відповіді на запитання і показують в кого є цей малюнок
Х хмара «Чарівна квітка»
Діти склеюють пелюстки квітки і закінчують речення , яке починається словами:
Для мене радість це –......( як для учня, сина,доньки)
ХІ – Підсумок.
Діти, ми долетіли до сонця, і воно нам подарувало своє тепло , любов , дружбу.
Візьміть свої краплинки ,складіть серце і подаруйте присутнім на занятті.