Тема: Розвиток комунікативних навичок і умінь. Заняття 6

Олефір О.І., Патинка А.В., Федорович Л.О.


Мета: формувати вміння і навички безпомилкового вживання звуків [ч], [дж], звукосполучення [шч] у діалогічному мовленні; розвивати фонематичний слух, звуко-буквений аналіз; виховувати правильну вимову.

Обладнання: набір предметних картинок, схеми, фішки, набір ігор, різноманітний мовленнєвий матеріал.

Хід заняття

І. Організаційний момент (1-2 хв.).

ІІ. Основна частина (15-20 хв.).

1. Повідомлення мети заняття. Бесіда логопеда з дітьми (1-2 хв.).

2. Логопедична зарядка.

2.1. Прослухати й переказати текст.

Щітка

Щітка без особливого ентузіазму чистила килим.

- Тебе давно слід було б викинути, ти такий витер4-тий, місцями аж лисий. А я повинна стирати об тебе свої щетинки! Цілий день я працюю, як бджілка, і ніякої подяки, - бурчала щітка. ~ і підлогу давно слід пофарбувати, така вона вичовгана. Я в хаті - запорука чистоти!

Довго б ще, мабуть, виставлялася балакуча щітка, коли б її не зупинило гудіння пилососа. Він блищав новенькими молодими боками і дзижчав, як хрущ. Щітка втратила дар мови. Чи то від образи, чи, може, від настирного звуку беручкого пилососа її щетинки нервово затремтіли.

2.2.Скласти оповідання за сюжетним малюнком.

Скласти оповідання

2.3. Дидактична гра "Подай слово".

Логопед читає початок речення, а діти повинні його закінчити:

Квіточки ставимо у... (вазу).

Після дощу на асфальті з´являється багато... (черв´ячків).

З дерев опадало... (листячко).

Ґудзики пришивають... (голкою).

Одяг чистять... (щіткою).

3. Фізкультхвилинка.

Слова промовляє логопед

Рухи виконують діти

Стали всі в веселе коло,

Подивилися навколо,

Направо - друг, наліво - друг.

Гарно, радісно навкруг.

Повернися вправо, вліво,

Руки вгору, руки вниз,

Тупни правою ногою

І наліво повернись,

Покрутились, повертілись

І за парти опустились.

Ходьба на місці з високим підніманням колін.

Повороти вліво-вправо.

Ходьба на місці з високим підніманням колін.

Підняти руки, опустити, ходьба на місці. П

окрутитися на місці. (Повторити 2-3 рази).

4. Закріплення нового матеріалу.

4.1. Р озповідання вивчених віршів.

4.2. Складати розповіді за сюжетною картинкою.

4.3. Промовити скоромовки з інтонацією.

На печі, на печі

Смачні та гарячі

Пшеничні калачі -

Не лежи на печі.

***

- Ведмедику, ледащо,

Вліз на пасіку нащо?

- Буду джмеликом дзижчати,

Буду мед куштувати.

III. Підсумок заняття. Домашнє завдання (1-2 хв.).

Запитання до дитини: Що нового довідався?Чого навчився? Що, вважаєш, потрібно повторити вдома?

 

Вгору