Заняття 22. Букви є, ї. Диференціація їх звукових значень [йе], [йі]. Лексична тема "Взуття. Одяг". Наказова форма дієслова

Т. Ярош


Мета: вчити дітей правильно користуватися буквами є, ї на письмі; збагачувати словниковий запас; розвивати фонематичне сприймання; закріпити навички звуко-буквеного аналізу.

Обладнання: профілі артикуляції, дзеркала, предметні та сюжетні малюнки з теми, плакат з текстом, картки з буквами Єє, Її.

Хід заняття

I.       Організація дітей до заняття

II.      Розвиток фонематичних процесів

“Впіймай" слова зі звукосполученням [йе].

Жовте листя опадає,

Облітає тихий сад.

Рання осінь поспішає,

Наступає листопад.

Л. Первомайський

III.    Диференціація букв Є, Ї на початку складу

1.     Робота над профілями артикуляції звуків [й], [е], [і].

2.     Артикуляція перед дзеркалом звукосполучень [йе], [йі].

3.     Демонстрування букв Єє, Її та запис їх у зошити.

4.     Відгадування загадки.

Невидимка ходить в гаї,

Всі дерева роздягає. (Осінь)

Зробити звуко-буквений аналіз виділених слів.

5.     Запис слів із загадок та прислів'їв у дві колонки: ї-є.

  • Хочеш їсти калачі, не сиди на печі.
  • Посієш вчасно - збереш рясно.
  • Світить місяць, та не гріє.

Іду, їду - пі коліс, пі сліду. (Човен)

Лиш торкнись до колючок,

Він згортається в клубок.

Не вгадаєте ніяк?

Підкажу вам, це... (їжак).

IV.    Робота за темою «ОДЯГ. ВЗУТТЯ»

  • Назвати предметні картинки, розподілити їх на дві групи (одяг, взуття).

1.     Складання речень за сюжетними малюнками.

Візьми своє пальто і мої черевики.

Випрасуй свої сорочки і мою сукню.

Учні записують речення.

V.      Закріплення вивченого матеріалу

1.     Списування тексту.

  • Спишіть текст, вставивши букви є, ї.

Зроду рук СВО..Х не ма..,

А узори вишива.. . (Мороз)

Влітку на..да..ться, взимку висипляються. (Ведмідь)

Літо збира.., а зима з’..да.. .

2.     Диктант.

Київ - столиця України. В Києві є багато гарних вулиць. У Києві протікає річка Дніпро. Євген мріє поїхати до Києва.

VI.    Підбиття підсумків заняття

  • Назвати декілька слів з буквою є і декілька слів з буквою і.
загрузка...

Схожі статті

Заняття 21. Букви ї, й. Диференціація їх звукових значень [йі], [й]. Лексична тема "Взуття". Присвійні займенники

Заняття 20. Диференціація звука [ї] зі звукосполученням [йі], позначеним буквою Її на початку складу. Лексична тема "Одяг". Узгодження присвійних займенників і прикметників з іменниками в роді та числі

Заняття 19. Сполучення букв йо. Лексична тема "Овочі, фрукти". Речення з прийменниками у, в, на. Присвійні займенники

Заняття 18. Диференціація звука [є] зі звукосполученням [йе], позначеним на письмі буквою Єє на початку складу. Лексична тема "Овочі, фрукти". Ознаки предметів (прикметники). Велика буква в іменах людей. Утворення дієслів III особи однини

Заняття 17. Диференціація звука [є] зі звукосполученням [йе], позначеним на письмі буквою Єє на початку складу. Лексична тема "Овочі, фрукти". Слова, що позначають ознаки предметів (прикметники). Велика буква в іменах людей

 

Вгору