Заняття 32. Диференціація буквосполучень йо, ьо. Робота з деформованим текстом. Велика буква у прізвищах людей

Т. Ярош


Мета: вчити правильно користуватися буквосполученнями йо, ьо на письмі, вчити будувати речення з опорних слів; розвивати фонематичне сприймання, увагу, пам’ять.

Обладнання: цифрові ряди, таблиця зі словами, таблиця із деформованим текстом.

Хід заняття

І. Організація дітей до заняття

ІІ.    Розвиток фонематичних процесів

1.    Диференціація сполучень йо, ьо.

Сполучення йо вживається на початку складу, а сполучення ьо після букв, що позначають м’які приголосні звуки.

2.     "Впіймай" сполучення йо.

Йосип чемний і серйозний.

Скільки в нього світлих мрій!

Майорить у небі синім Бойовий знайомий змій.

3.     Робота з цифровим рядом. Звуко-буквений аналіз "спійманих" слів.

  • Виділити оплеском слова з ьо.

По дорозі, де тополі,

Синій льон зацвів у полі.

Біля льону синя річка,

В небі синьому - синичка.

Скільки цвіту-синьодзвону.

Засиніло все від льону!

Учні роблять звуко-буквений аналіз виділених слів.

4.     Запис слів у дві колонки: йо - ьо.

Льотчик, Льоня, знайомий, майонез, бадьорий, майор, синього, серйозний.

III.  Робота за темою"ВЕЛИКА БУКВА У ПРІЗВИЩАХ ЛЮДЕЙ"

1.     Робота з текстом.

  • Вставити потрібне сполучення йо чи ьо (таблиця):

Солов..в, Мурав..в, Ковал..в, Журавл..в, Вороб..в, С..мін.

  • Повторити правило написання великої букви у прізвищах людей.

2.     Робота з деформованими реченнями.

  • Відновити речення.

Гайок, річкою, зеленіє, за. Копійок, дев’яносто, коштують, зо шити, два. Кольору, квітки, синього, льону. Йоржів, Олексій, і, ловили, Йосип.

IV.   Закріплення вивченого матеріалу

Диктант.

Дідусь зустрів свого давнього знайомого. Це його бойовий то вариш. Біля сусіднього села росте березовий гайок. У нашому районі почалися польові роботи.

V.    Підбиття підсумків заняття

  • Згадати слова з буквосполученнями йо та ьо.
загрузка...
 

Вгору