Заняття 66. Звук [г] і буква г у середині слова. Дієслова доконаного виду минулого часу III особи однини. Лексична тема "Тварини, птахи"

Т. Ярош


Мета: закріпити вміння дітей виділяти на слух звук [г] і писати слова з буквою г у середині слова; збагачувати словниковий за пас, розвивати фонематичне сприймання; закріпити навички звуко-буквеного аналізу; розвивати пам’ять, мислення, увагу.

Обладнання: цифровий ряд, предметні малюнки птахів і тварин, таблиці із завданнями.

Хід заняття

I.      Організація дітей до заняття

II.      Розвиток фонематичних процесів

1.     Робота з цифровим рядом.

  • ·Знайдіть місце звука [г] у словах.

Агроном, крига, географія, магазин, зграя, дорога, снігур, тривога, подруга, роздягає, пригода, Григорій, другого.

Згадайте птахів, назви яких починаються звуком [г].

Назвіть птахів, зображених па малюнках, визначте місце звука [г]

Снігур, пугач, папуга, іволга, фламінго.

2.     Відгадування загадок.

Всі в блакитнім піджаку, в рожевій сорочці.

Іі мас зимою по садку гуляють, як гості. (Снігурі)

Вдень сидить він, як сліпий.

Ніч настане - па розбій.

Мишей хапає па лугу ! кричить: “Пугу! Пугу!” (Пугач)

Не людина, а говорити вміє. (Папуга)

Майстер цей з’явився рано.

На даху помудрував.

І без цегли, і без крана

Дім собі побудував. (Чорногуз)

  • ·Назвіть звірів зі звуком | г] у середині слова:

Тигр, кенгуру, бегемот, ягуар.

  • ·Запишіть у дві колонки назви звірів і птахів по пам’яті.

3.     Запам'ятовування слів зі звуком [г] у середині слова.

  • ·Запам’ятайте і запишіть слова, в середині яких є звук [г].

Прилетіли снігурі, бо зимонька надворі.

Ці птахи із тайги принесли до нас сніги.

Ось за це ми їх із вами називаєм снігурами.

С.    Богдан

III.  Робота за темою"ДІЄСЛОВА МИНУЛОГО ЧАСУ"

1.     утворення дієслів доконаного виду минулого часу III особи однини.

Що робив? Що зробив?

Зразок: гнав - погнав.

Грав, гуляв, гойдав, гриз, грів, годував, гасив, гортав.

  • ·Виділити префікс, пояснити, що нові слова утворилися за допомогою префікса по-.
  • ·Нагадати правило про дзвінку вимову звука [г]. Змінити слова: нігті - ніготь, кігті - кіготь

2.     Робота з текстом.

  • ·Вставити потрібну букву.

У людей ні-.ті, а у звірів кі..ті.

Ти..риця по..одувала своїх ти..ренят.

Кен..уру носить кен..уреня у сумці на животі.

Сні..урі ..одуються ..оробиною.

Фламін..о має дов..і шию і но..и.

IV.   Закріплення вивченого матеріалу

Перевірний диктант.

На розлоге гілля горобини сіли снігурі.

У магазин привезли огірки.

Євген та Ігор сьогодні чергові.

V. Підбиття підсумків заняття

Згадати імена людей зі звуком [г] у середині слова.

загрузка...
 

Вгору