Заняття 76. Звук [ґ] та буква Ґґ. Лексична тема "Птахи". Речення з додатком у родовому відмінку

Т. Ярош


Мета: закріпити знання учнів про звук і букву Ґґ; розвивати фонематичне сприймання; закріпити навички звуко-буквеного аналізу; вчити вживати слова у родовому відмінку однини, збагачувати словниковий запас.

Обладнання: цифровий ряд, предметні малюнки, таблиця з текстом, таблиці складів.

Хід заняття

І. Організація дітей до заняття

ІІ. Розвиток фонематичних процесів

1.     Слухання вірша.

Ґава ґаву запитала:

  • ·Ти на ґанок вже літала?
  • ·Не літала я па ґанок.

То й проґавила сніданок.

І.     Січовик

  • ·Про якого птаха йдеться у вірші?
  • ·Який перший звук у назві птаха?
  • ·Схарактеризувати звук [ґ]: приголосний, дзвінкий, твердий, задньоязиковий, проривний.

Учні плескають у долоньки, коли чують звук [ґ]: ґава, гуска, ґрати, голуб, горобець, ґрунт, ґавенята, грак.

2.     Робота з віршем.

  • ·Виписати із віршика слова зі звуком [ґ]:

Що за ґвалт зчинився на подвір’ї зранку?

Загубила ґудзик ґава біля ґанку.

З дерева за нею ґедзь спостерігав і порадив ґаві не ловити ґав.

І.     Січовик

3.     Словникова робота.

  • ·Виконайте звуко-буквений аналіз за цифровим рядом і запишіть слова:

ґазда, ґатунок, ґелґотати, ґніт, ґрати, ґрунт, ґуля, дзиґа, ґудзь, дзиґлик, ґроно, дзиґарі.

4.     Відгадування загадок.

Низький, колючий, солодкий та пахучий, поки ягідку зірвеш, руки всі подряпаєш. (Аґрус)

Танцює мишка на одній ніжці. (Дзиґа)

III.  Закріплення вивченого матеріалу

1.     Слухання вірша.

Перший раз - виділити звук [ґ], другий раз - звук [г].

Годувала ґава ґавенят на ґанку,

Зготувала в горщику гарну запіканку.

Ґел, ґел, ґел! - голодні гуси

Ґелґотіли до Ганнусі.

Ґаннусенька, хоч маленька,

Годувала їх гарненько.

Г. Чубач

Яка піч, такий світанок,

Яка хата, такий ґанок,

Які ґазда та ґаздиня,

Отака й у них дитина.

1.     Робота з текстом.

  • ·Розкрити дужки, змінити слова, поставивши до них запитання. Записати.

Ми посадили кущі (аґрус).

Дівчинка зірвала ґроно (виноград).

Серед моїх іграшок немає (дзиґа).

Мама пришила ґудзик до (сорочка).

IV.   Підбиття підсумків заняття

  • ·Послухати віршик і спробувати передати його зміст.

Аґрус, аґрус, аґрусина –

Як зелена намистина.

Аґрус коле, як зривати, -

Швидше мамі помагати!

В. Гринько

загрузка...
 

Вгору