Заняття 87. Звук [ш] та буква Шш на початку слова. Лексична тема "Одяг". Антоніми. Утворення прикметників від іменників. Однорідні члени речення

Т. Ярош


Мета: вчити дітей писати слова із буквою Шш на початку слова; збагачувати словниковий запас; учити виділяти однорідні члени речення, добирати антоніми; розвивати фонематичне сприймання, пам’ять, увагу, мислення.

Обладнання: цифровий ряд, предметні малюнки, кросворди, плакати із завданнями.

Хід заняття

І.     Організація дітей до заняття

II.    Розвиток фонематичних процесів

1.     Слухання вірша.

Шиє Люба, вишиває,                Шапку, шарф і шаровари

Шубку ляльці дошиває.           Шити мама помагає.

Л. Лужецька

Назвіть одяг з цього віршика, виділіть перший звук у цих словах.

  • ·Які ще види одягу починаються звуком [ш]? (Штани, шорти, шинель, шкарпетки.)

2.         Характеристика звука [ш]: приголосний, шиплячий, щілинний, глухий, твердий та пом'якшений.

На що схожа буква Ш (На дерева, на колоски.)

3.     Запис назв одягу в зошити після звукового аналізу (визначення кількості звуків у слові).

4.     Робота з текстом

  • ·Вставити пропущені букви.

..убка, ..ити, ..ишка, ..ия, ..ипіти, ..ирота, ..ахи, ..офер.

  • ·Полічити кількість звуків у словах.

Штрих, шнур, шлях, шлюпка, шланг, школа, шкура, школяр, швабра, штора, штукатур, штурвал, штанга, шторм, шпак, шпаківня, шпинат, шпора, шпулька, шпалери, шина, шибка, шеренга, шершень, шухляда, шоколад, шайба, шовковиця.

5.     Добір слів за схемами.

  • ·Виконати завдання, використовуючи слона з попереднього завдання:

Ш_ _ а                Ш_ _а

Ш_ _ _а              Ш__ а

Ш_ _ _ _а            Ш__ _а

Ш_ _ _ _ _а _____________ Ш      а

ІІІ.  Закріплення вивченого матеріалу

1.     Добір антонімів до прикметників.

Повільний - швидкий, вузький - широкий, гладенький - шорсткий, корисний - шкідливий.

2.     Утворення прикметників від іменників.

Зразок: шовк - шовковий.

Шкіра - ... , школа - ... , шоколад - ... , шторм - ... , шум - ... .

3.     Запис вірша "Шиє Люба, вишиває".

  • ·Визначити однорідні члени речення, дібрати питання до них.

IV.   Підбиття підсумків заняття

  • ·Передати зміст вірша близько до тексту.
загрузка...
 

Вгору