Заняття 94. Диференціація звуків [с] - [ш], [с`] - [ш’] і букв с - ш. Лексична тема "Сад". Відмінювання іменників. Утворення дієслів І і II особи однини

Т. Ярош


Мета: вчити дітей розрізняти звуки [с] - [ш] і букви с - ш, вчити визначати відмінки іменників, утворювати дієслова; розвивати фонематичне сприймання, напам’ять, увагу, мислення.

Обладнання: цифровий ряд, предметні малюнки, таблиці із завданнями.

Хід заняття

І. Організація дітей до заняття

ІІ. Розвиток фонематичних процесів

1.     Порівняльна характеристика звуків [с] - [ш]: артикуляція перед дзеркалом і показ на профілях артикуляції положення язика, зубів, губ.

[ш] - приголосний, щілинний, глухий;

[с] - приголосний, щілинний, глухий.

2.    Читання таблиці складів.

СА - ША    СО - ШО    СИ - ШИ    СІ - ШІ       СУ – ШУ   ІС - ІШ

СЕ - ШЕ    АС - АШ    ОС - ОШ    ИС - ИШ    УС - УШ    ЕС - ЕШ

3.   Робота зі словами-паронімами.

Шум - сум, каша - каса, кашка - каска, наш - нас, ваш - вас.

З “с” - сапаю, з “ш” - вдягаю. (Сапка - шапка.)

4.   Визначення місця звука [ш] у словах за цифровим рядом.

Саша, сушити, шосе, страшно, сидиш, старший, пишеш, штепсель, пастушок, штангіст, шорсткий, шершавий.

5.     Запис слів у дві колонки.

Супутник, шоколад, товариш, пастух, комиш, осел, сушка, котушка, ромашка, міст, подушка, посуд.

  • ·Вставте пропущені букви:

..а..ко, ..о..е, ..оня..ник, ма.ллині.т, ..ахі..т, ..у..ки, ..тангі..т, ..теп..ель, ..і..ть, па..ту..ок, ..еле..т, па..ту..ка, ..і..тде..ят.

III.  Робота за темою"САД"

1.     Робота з текстом.

  • ·Назвати фрукти і записати їх у зошити, підкреслити букви с, ш кольоровими олівцями.

Вишня, черешня, груша, шовковиця, слива, персик, абрикоси, апельсин.

2.     Списування тексту.

  • ·Списати текст, вставити пропущені слова. Назвати, на яке питання вони відповідають.

У садку росте вишня. Цій________вже 10 років. Це ще мій дідусь посадив         .

На_______багато ягід. Ми любимо сидіти під         _______.

IV.   Закріплення вивченого матеріалу

1.     Змінювання слів за зразком.

Зразок: носити - ношу - носили.

Косити, просити, гасити, пасти, писати.

2.     Робота із приказками.

  • ·Розкрийте їх зміст та запишіть у зошити.
  • ·Менше слів, а більше діла.
  • ·Поспіхом та швидко мети не досягти.
  • ·Раніше посієш - більше збереш.
  • ·Поспішиш - людей насмішиш.
  • ·Посієш вчасно - збереш рясно.
  • ·Хотів зробити спішно, а вийшло смішно.

3.     Вивчення напам'ять віриш і запис по пам'яті.

В Тані сині очі, як волошки.

В Олі синій бантик, синя брошка.

І.     Січовик

V.    Підбиття підсумків заняття

  • ·Згадати 2-3 приказки.
загрузка...
 

Вгору